понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 17
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Облачно со дожд, на планините снег- пообилни врнежи во јужните делови

Облачно со дожд, на планините снег- пообилни врнежи во јужните делови

Претежно облачно време ќе преовладува денеска во земјава. Ќе има повремени врнежи од дожд, а на планините врнежи од снег. Пообилни врнежи се очекуваат во јужните делови од земјава.

Ќе дува и слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе се движи во интервал од 8 до 13 степени.

Во Скопје слично време со повремен дожд и максимална температура до 11 степени.

Во изминатите 24 часа најмногу дожд има наврнато во Маврово – 17 литри на метар квадратен, а таму утринава и минималната температура се симнала еден степен под нулата. Во останатите градови низ државата минималните температури се над нулата.

Коронавирус