понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 47
home Вести

Облачно и врнежливо време со температура до 15 степени

Ќе дува умерен западен, а по должината на Повардарието северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а дневната од осум до 15 степени.
Облачно и врнежливо време со температура до 15 степени

Времето во Македонија и денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со локални врнежи од дожд особено во јужните делови, а на планините од снег.

Ќе дува умерен западен, а по должината на Повардарието северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а дневната од осум до 15 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со умерен северозападен ветер и утринска температура до четири, а највисока дневна до 12 степени.

Коронавирус