петок, 29. јули 2022. Вести денес: 139
home Вести

Облачно и ветровито време, локално пороен дожд и грмежи

Облачно и ветровито време, локално пороен дожд и грмежи

Преодна дестабилизација на времето се очекува денеска. Синоптичарите најавуваат облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд. Локално ќе има пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од два до девет степени, а дневната од 14 до 25 степени.

Во Скопје слично време со засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе достигне до пет степени, а дневната до 23 степени.

Потоа следува период на претежно стабилно време со ниски утрински температури, додека дневните ќе бидат во пораст.

Коронавирус