недела, 1. август 2021. Вести денес: 58
home Вести

Објавена нова аудио бомба од министер од владејачка партија

Објавена нова аудио бомба од министер од владејачка партија

На Јутуб се појавија снимки на кои се слушаат гласовите на високи функционери на една владеачка партија кои не бираат метод и начин како да дојдат до глас повеќе, вклучително и со вршење на мобинг и притисоци врз јавната администрација, пишува порталот Лидер.

На снимките се слуша како на граѓани им се закануваат со бркање од работно место, дел од нив се вели дека за рака ќе бидат носени на митинзи и партиски настани со цел покажување сила преку бројност на истите.

Повеќе прочитајте на Лидер

Коронавирус