вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 156
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

Објавена листата на фирми кои зеле државна помош, а не исплатиле минималец

Објавена листата на фирми кои зеле државна помош, а не исплатиле минималец

Владата ја објави листата на фирми кои зеле државна помош, но на вработените не им исплатиле плати.

Неофицијално, за да не ги „изеде“ срамот, во меѓувреме, голем дел од газдите вчера побрзале да извршат исплата на заостанатите плати.

Како никогаш досега и експертите и синдикалците се сложни дека креирањето вакви и слични економски мерки, во иднина треба да биде добро осмислено и плански организирано.

Листата може да ја видите на следниот ЛИНК.