сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 78
home Вести

Новороденче оставено пред влезот на Домот за доенчиња во Битола

Новороденче оставено пред влезот на Домот за доенчиња во Битола

Пред влезот на домот за доенчиња, вчера вечерта З.Б. (50) од Битола пронашол женско бебе на возраст од околу една недела.

-За случајот бил известен Центарот за социјални работи Битола. Социјален работник излегол на местото и извршил разговор со З.Б., а  новороденчето било оставено во домот за доенчиња, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Најнови вести

Коронавирус