четврток, 1. октомври 2020. Вести денес: 150
home Вести

Новогодишно интервју на Христијан Мицкоски вечерва на МТВ

Новогодишно интервју на Христијан Мицкоски вечерва на МТВ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва ќе биде гостин во македонската телевизија.

-Новогодишно интервју за МТВ каде разговараме за актуелните теми и прашања, можните коалиции, името, техничката влада и други теми во интерес на граѓаните.
Во 19:55 часот на МТВ 1, следете!-напиша тој на социјалните мрежи.

Коронавирус