сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 101
home Вести

Ново рочиште денеска за случајот „Рекет“

Ново рочиште денеска за случајот „Рекет“

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжи судскиот процес за случајот „Рекет”, каде што се обвинети Бојан Јовановски-Боки 13 и Катица Јанева.

Претходните две рочишта не се одржаа поради боледување на судијката Васка Николовска-Масевска и поради влошената здравствена состојба на обвинетиот Јовановски.

Судењето за овој предмет е во фаза на презентирање материјални докази од страна на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција.

Најнови вести

Коронавирус