сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 38
home Вести

Ново работно време за вработените од државна управа

Ново работно време за вработените од државна управа

-Владата донесе одлука времено да ја суспендира одлуката за флексибилно работно време за сите вработени во државната управа.

Наместо сегашното работно време од 07:30 до 15:30 и од 08:30 до 16:30, од први октомври за сите ќе важи работното време од 08:00 до 16:00 часот.

Коронавирус