недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Новиот софтвер на ДИК направил хаос: Преку 80.000 гласови се погрешно распоредени

Новиот софтвер на ДИК направил хаос: Преку 80.000 гласови се погрешно распоредени

Новиот софтвер на ДИК направил вистински хаос со резултатите од гласањето, па хаосот е толкав што преку 80.000 гласови се погрешно распоредени, објави „Канал 5“ повикувајќи се на извор од ДИК.

Дека нешто не е во ред покажува и графиката од ДИК, според која во Ново Село, Струмичко победила коалицијата на Алијанса на Aлбанците и Алтернатива, а пред ДУИ.

Коронавирус