понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 158
home Вести

Новиот министер за култура има нешто да му порача на Зоран Заев

Новиот министер за култура има нешто да му порача на Зоран Заев

Премиерот Зоран Заев денеска достави предлог до Собранието со новите министри, меѓу кои и Хисни Исмаили, кој треба да го превземе Министерстово за култура. Во јавноста деновиве отворено се негодуваше за тоа што доктор е поставен во сосема несоодветен министерски ресор.

Во неговото професионално CV, пак, идниот министер во македонската влада наведува дека македонсиот јазик му е странски.

Најнови вести

Коронавирус