недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

Новинарска екипа нападната на протестот за „Монструм“ (ВИДЕО)

Новинарска екипа нападната на протестот за „Монструм“ (ВИДЕО)

Организаторите по испорачаните барања го прогласија протестот за „Монструм“ за завршен. Дел од учесниците во протестот одбиваат да се повлечат и фрлаат со различни предмети кон полицискиот кордон.

Поединци од протестот се обидуваа да предизвикаат инциденти. Екипата на Македонската информативна агенција  МИА беше нападната на протестот, по што привремено беше прекинат преносот во живо.

Нападот можете да го видите на крајот од преносот кој го правеше МИА, во видеото кое ви го пренесуваме во продолжение:

Коронавирус