четврток, 5. август 2021. Вести денес: 152
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Вести

Новинарот Златев: Полицаец ми впери автомат во лице нарекувајќи ме мајмун

Новинарот Златев: Полицаец ми впери автомат во лице нарекувајќи ме мајмун

Додека како професионален и легитимиран новинар доаѓав да го следам судењето во граѓанската парница помеѓу Зоран Заев и Александар Николовски, полициски службеник ми впери автомат во лице нарекувајќи ме мајмун, пишува новинарот Љупчо Златев.

„Се што сакав е да поминам по патот помеѓу кривичниот суд и граѓанскиот суд кога специјалецот го впери автоматот кон мене со зборовите “Бегај од тука мајмуне” без никакво претходно предупредување.

Инаку се ова се случи иако пред мене и по мене поминуваа луѓе.

Треба еднаш да се стави крај на овој насилен картел“ – обелодени тој!

Коронавирус