недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 84
home Вести

Новинарот Теменугов: Овие си организираат протести сами на себе, кој не полуди, тој не е нормален (ФОТО)

Новинарот Теменугов: Овие си организираат протести сами на себе, кој не полуди, тој не е нормален (ФОТО)

Новинарот Горан Теменугов на својот Фејсбук профил сподели статус во врска со маршот на СДСМ наречен „чекорење за правда“ кој ќе се одржи денеска во 18 часот.

-Грујо организираше контрапротести на опозицијата. Сега овие си организираат протести сами на себе. Кој не полуди, тој не е нормален…, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Инаку со влечење на администрацијата од цела држава, СДСМ денеска во 18 часот ќе маршира во Скопје за правда.

Повеќе на оваа тема можете да прочитате ТУКА.

Коронавирус