понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 103
home Вести

Новинарот Димовски: Ако Јанкуловска е спроведена во затвор, незаконски е!

Новинарот Димовски: Ако Јанкуловска е спроведена во затвор, незаконски е!

Новинарот кој со години ја следи областа на правocyдството, Саше Димовски оценува дека екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска е спроведена во затвор незаконски.

„Ако е точно, НЕЗАКОНСКИ Е, без почитување на процедура! Налогот се врачува на обвинетиот 8 дена пред одење во затвор и ако не се јави, се апси! Пак велам, ако е точна веста, некој си поиграла со законот“, пишува тој.

Ако е точно, НЕЗАКОНСКИ Е, без почитување на процедура! Налогот се врачува на обвинетиот 8 дена пред одење во затвор и ако не се јави, се апси! Пак велам, ако е точна веста, некој си поиграла со законот!!

Gepostet von Лошото Хуго am Montag, 28. September 2020

 

loading...