среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 72
home Вести

Новинарот близок до власта со ужасен говор на омраза кон децата на Мицкоски, ќе реагира ли некој против Тричковски?

Новинарот близок до власта со ужасен говор на омраза кон децата на Мицкоски, ќе реагира ли некој против Тричковски?

Провладиниот новинар близок до власта, Бранко Тричковски со говор на омраза кон децата на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, анализира „Лидер“.

„Кога му се родиле децата, Мицковски отишол на Телма и изјавил дека за се е виновен Заев“!, напиша Тричковски на Фејсбук.

Тричковски, кој е човек близок до власта, не бира средства во одбрана на Заев и остатокот од врвот на СДСМ. Така, сега излезе со фрапирачки говор на омраза во кој вмешува мали деца!

Останува да видиме дали правобранителот ќе превземе некаков чекор!

Коронавирус