петок, 14. мај 2021. Вести денес: 0
home Вести

Новинарката Точи: Ги снема невладините кои протестираа за воздух и здравство, си фатија позиции па сега им е супер по цена на човечки животи

Новинарката Точи: Ги снема невладините кои протестираа за воздух и здравство, си фатија позиции па сега им е супер по цена на човечки животи

Новинарката Менче Точи на својот Фејсбук профил со критика за состојбата во здравството и загаденоста на воздухот.

Таа коментира дека лицата од невладините организации кои порано протестираа на овие теми, сега си фатија позиција и никаде ги нема.

-Ги снема невладините или истите оние ликови што протестираа за чист воздух, а богами и за состојбата во здравството за која ревносно го дигаа својот глас. Си фатија позиции па сега се е супер, по цена и на човечки животи. Не бидува држава од нас, дефинитивно, напиша Точи.

Коронавирус