сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Новинарка на МРТВ тврди: И ја украдоа победата на Тамара

Новинарка на МРТВ тврди: И ја украдоа победата на Тамара

Новинарка на некогаш Македонското а сега Националното Радио тврди дека имало нерегуларност при гласањето на пеаната на Евровизија.

Уредничката во националното радио Валентина Базерко е убедена дека некој и ја украл победата на Тамара.

“Со телевотингот рипнаа песна на прво место пред сите за кои гласаше стручно жири со над 300 и нешто гласови, а имаше и земја со 0 гласови – што е де факто невозможно да се случи. Затоа, нешто со гласањето и бодувањето не беше во ред и затоа на Тамара победата и е буквално УКРАДЕНА!”, пишува новинарката користејќи го хаштагот #nameshtaljkavoting

Базерко во новинарските и политичките кругови важи за силен поддржувач на политиките на актуелната влада.

Извор: expres.mk

Најнови вести

Коронавирус