среда, 2. декември 2020. Вести денес: 15
home Вести

Новинар од „1ТВ“ се пријавил да даде исказ за „Рекет“

Новинар од „1ТВ“ се пријавил да даде исказ за „Рекет“

Еден новинар од „1ТВ“ телевизијата се пријавил да даде исказ во Обвинителството во врска со случајот „Рекет“, објави телевизијата „Телма“.

Новинарите на „1ТВ“ се на принуден одмор до 15 август, а во средата беше емитувано последното издание на Централниот дневник.

Агенцијата за аудио визуелни услуги испитува дали има скриено сопствеништво, односно дали Бојан Јовановски кој е во притвор за случајот „Рекет’ е всушност и сопственик на Телевизијата.

Коронавирус