четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 2
home Вести

Новинар кој го откри скандалот со Рашковски наскоро ќе добие кривична пријава

Новинар кој го откри скандалот со Рашковски наскоро ќе добие кривична пријава

Новинарот Љупчо Златев вчеравечер гостуваше во дневникот на телевизија Алфа каде зборуваа за заканите за тужба од страна на генералниот секретар на владата на Република Македонија Драги Рашковски.

Тој на својот профил го сподели видеото од гостувањето во кое ги поздравува Драги Рашковски, Нина Ангеловска, Јон Фрчковски и Вице Заев.

Локални избори 2021