среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Нови шест лица заразени со новиот коронавирус во Македонија

Нови шест лица заразени со новиот коронавирус во Македонија

Нови шест лица од Македонија се заразени со новиот коронавирус.

Од 12 тестирани лица, позитивни на новиот коронавирус се нови шест лица, со што бројот на вкупно заразени во Македонија достигна до 18 заразени лица, откри вечерва на преск конференција министерот за здраство Венко Филипче.

Министерот за здраство Венко Филипче информираше дека ќе се воведе забрана за работење на кафитериите, клубовите, казината…

-Се забранува целосно работата на кафитерии, брови, клубови, казина и спортски обложувалници, соопшти вечерва министерот за здраство Венко Филипче.

Најнови вести

Коронавирус