недела, 27. септември 2020. Вести денес: 84
home Вести

Нови препукувања на релација СДСМ- ДУИ: Зекири му фрли ракавица на Ахмети

Нови препукувања на релација СДСМ- ДУИ: Зекири му фрли ракавица на Ахмети

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, ги коментира последните шпекулации за консензуален кандидат за претседател на коалицијата.

-Консензуален кандидат за ДУИ да ти биле Денко Малевски, Лазе Еленовски па дури и Владо Поповски, не знам зошто на оваа листа не го додадат и Влатко Ѓорчев ?!!…, коментира Зекири.

Инаку, самиот Зекири неодамна во албанските медиуми беше споменуван како можен конзензуален кандидат на СДСМ и ДУИ.

Пред неколку дена Зекири им порача на ДУИ дека воопшто не се заслужни за Законот за јазици, туку дека тоа е дело на работата на неговата партија.

Коронавирус