среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Нови пет смртни случаи во Македонија и 53 новозаразени лица со коронавирус

Нови пет смртни случаи во Македонија и 53 новозаразени лица со коронавирус

Во последниве 24 часа од последици од коронавирусот починаа 5 лица, дознава АлсатМ.

Со ова вкупниот број на смртни случаи во земјава достигна 17.

Според нашите податоци, последново деноноќие позивитни на вирусот се 53 лица.

По градови:

  • Скопје – 13
  • Струга – 14
  • Куманово – 8
  • Штип – 5
  • Прилеп – 2
  • Тетово – 2
  • Кочани – 6
  • Велес – 1
  • Гостивар – 2

Коронавирус