петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 212
home Вести

Нови обвинувања: „Непотизмот на Костадин Костадинов нема крај“

Нови обвинувања: „Непотизмот на Костадин Костадинов нема крај“

За непотизам во семејството на портпаролот на СДСМ информира Цветанка Иљазова.

„Непотизмот на Костадин Костадинов нема крај ! Јагода Јанковска тетка ( од негов татко сестра ) е вработена како шефица на секторот за образование во општина Центар , а нејзиниот сопруг пензиониран началник на специјална полиција во Штип , Раде Јанковски кој е веќе пензионер и бил ангажиран прво во кабинетот на Оливер Спасовски додека е министер за внатрешни работи, а сега советник во влада . На официјалниот сајт на влада нема податоци за ниту еден советник . Зошто ги крие ??? Јавноста треба да знае“, пишува таа.

Коронавирус