сабота, 28. март 2020. Вести денес: 22
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

НОВИ НАЈСТРОГИ МЕРКИ: Викенд полициски час со променето времетраење, стартува од сабота!

НОВИ НАЈСТРОГИ МЕРКИ: Викенд полициски час со променето времетраење, стартува од сабота!

Владата ги заостри мерките за забрана за движење на населението.

-Со цел уште поголема заштита на населението од ширењето на коронавирисот, Владата денеска донесе одлука за дополнителна рестрикција на движењето на населението за време на викенд.

Се забранува движењето на сите граѓани за време на викенд (сабота и недела) од 16 часот до 05 часот!

Остануваат на сила и сите други претходно донесени забрани, стои во нивниот пост на Фејсбук.