среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 82
home Вести

Нови морбидни пораки од поддржувачот на Заев и СДСМ: Тричковски порачува дека би го запалил Курбиново

Нови морбидни пораки од поддржувачот на Заев и СДСМ: Тричковски порачува дека би го запалил Курбиново

Скандалозниот провладин аналитичар, новинар и идеолог на СДСМ, Бранко Тричковски на својот ФБ профил објави нов, шокантен статус.

„Да знам дека ќе се соберат десет милијарди евра за Курбиново, веднаш би го запалил“!-напиша тој.

Тричковски не престанува да испраќа јавни закани и морбидни пораки, но власта на СДСМ го штити и тој не одговара за ништо што прави.

Коронавирус