вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 23
home Вести

НОВИ ДЕТАЛИ: Пожарот пеплоса куќа во центарот на Скопје

НОВИ ДЕТАЛИ: Пожарот пеплоса куќа во центарот на Скопје

Пожарот кој вечерва изби во центарот на Скопје пеплоса стара напуштена куќа.

Командирот на Противпожарната бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски за КУРИР, информира дека пожарот е веќе изгаснат и нема опасност за ширење.

Во пожарот во адвокатската лица, карши МНТ, интервенирале 18 пожарникари со 5 возила, а истиот бил пријавен во 21:18 часот.

Локални избори 2021