четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 92
home Вести

НОВИ ДЕТАЛИ: Двајца полицајци меѓу настраданите во несреќата во Бугарија

НОВИ ДЕТАЛИ: Двајца полицајци меѓу настраданите во несреќата во Бугарија

Алсат од извори во полицијата ексклузивно дознава дека меѓу 44-те жртви во трагичната несреќа во Бугарија има и двајца полицајци. Според информациите од членовите на семејството, станува збор за Енис Раманоски, заменик командир на полицијата во Дебар и Саде Мустафоски, полициски службеник на граничниот премин „Блат“ со Република Албанија.

Членовите на семејството објавија фотографии на социјалните мрежи со кои потврдуваат дека меѓу жртвите во трагедијата на 23 ноември се и Мустафоски и Раманоски, пренесува Алсат.

Информацијата ја потврдија и полициски извори, кои додадоа дека треба да се очекува вештачењето на бугарските власти за официјална потврда.