недела, 26. јануари 2020. Вести денес: 30
home Вести

Нови цени на горивата од полноќ

Нови цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денес ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе стартуваат од полноќ.

Според последното решение минатата недела, цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 се намали за 1,50 денар, а на ЕУРОСУПЕР БС-95 за 1,00 денар.

Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство
(ЕЛ-1), останаа исти.