понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Нови блокади денеска во Скопје од 17 часот: „Да не молчиме, оставка на Заев, слобода на народот“

Нови блокади денеска во Скопје од 17 часот: „Да не молчиме, оставка на Заев, слобода на народот“

ВМРО-ДПМНЕ денеска од 17 до 18 часот ќе ги блокира улиците пред Владата, МНР и Министерство за правда.

-Го предупредуваме македонскиот народ, граѓаните на Македонија на будно следење на тоа што се спрема, што се подготвува, на тоа што се преговара. Да не молчиме. Бараме оставка на Заев, слобода на народот, велат од партијата.

Од ВМРО-ДПМНЕ ги повикуваат граѓаните да им се приклучат на блокадите.

Коронавирус