понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 149
Во живо

Обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на нацијата

home Вести

Нови 4 смртни случаи од коронавирус во Македонија

Нови 4 смртни случаи од коронавирус во Македонија

Починаа четири нови пациенти заболени од коронавирусот, дознава Алсат.

Според информациите на телевизијата станува збор за пациенти од Куманово, Лабуништа (струшко), Челопек (тетовско) и еден од Штип.

Со ова вкупниот број на починати во земјава достигна 25.

Најнови вести

Коронавирус