среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 66
home Вести

Нова средба на работните групи за законот за јавно обвинителство

Нова средба на работните групи за законот за јавно обвинителство

Работните групи на власта и опозицијата денеска ќе одржат нова средба за законот за јавното обвинителство.

Средбата што ќе се одржи во Собранието е прва по лидерската средба на претседателите на двете најголеми политички партии, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, што се одржа на почетокот од овој месец, а на која не беше изнајден заеднички јазик за овој закон.

 

Локални избори 2021