сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 127
home Вести

Нова цена на бензините во Македонија

Нова цена на бензините во Македонија

РКЕ по најавената измена или нова методологија за цените на горивата ги намали цените минатиот понеделник.

„Супер 95“ и „Супер 98“ се точат по цена помала за 1 денари или чинат 71,00, односно 73,00 денари.

За два денари РКЕ ја намали цената на дизелот кој се точи за 64,00 денари за литар.

Според помените во РКЕ, се очекува промена на цената на горивата и овој понеделник или секоја недела.

Коронавирус