петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Вести

Нов земјотрес вечерва: По охридско, се тресе и кичевско

Нов земјотрес вечерва: По охридско, се тресе и кичевско

Земјотрес со јачина од 2,5 степени вечерва е почувствуван во околината на Кичево.

Земјотресот биле на длабочина од 2 км, а епицентарот е на 80 км од Скопје и на 11 км  од селото Вранештица, кичевско. Истиот е регистриран во 20:40 часот.

Минатата ноќ серија земјотреси без почувствувани во охридскиот регион.

Коронавирус