четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Вести

Нов земјотрес утринава во Македонија

Нов земјотрес утринава во Македонија

Нов земјотрес со послаба јачина рано утринава се почувствува во Македонија.

Податоците од ЕМСЦ покажуваат дека земјотресот бил регистриран во 4:51 часот утринава повторно во мавровскиот регион.

Потресот бил со јачина од 2,1 степени според Рихтеровата скала на длабочина од 10 километри.

Македонија вчера во 4:54 часот наутро беше погодена од силен земјотрес со јачина од 5 степени, по што следуваа поголем број потреси со послаб интензитет. Земјотресот беше почувствуван и во земјите од регионот.

 

Најнови вести

Коронавирус