понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 16
home Вести

Нов земјотрес утринава го стресе Дојран

Нов земјотрес утринава го стресе Дојран

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка е почуствуван рано изутринава во 04:06 часот во Дојран.

Земјотресот потекнува од дојранското епицентрално подрачје, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет.

Земјотресот бил со Рихтерова магнитуда од 3.3 степени.

Коронавирус