сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 70
home Вести

НОВ ВРТОГЛАВ РАСТ СО НАД 200 НОВИ СЛУЧАИ ВО МАКЕДОНИЈА – во последните 24 часа золеменa бројката и на починати лица!

НОВ ВРТОГЛАВ РАСТ СО НАД 200 НОВИ СЛУЧАИ ВО МАКЕДОНИЈА – во последните 24 часа золеменa бројката и на починати лица!

Бројот на нови случаи со „Ковид-19“ повторно забележа значителен пораст во последните 24 часа.

На национално ниво, од извршени 4.713 тестови, регистрирани се 219 нови случаи на Ковид-19.

Во меѓувреме, Институтот за јавно здравје објавува дека 30 пациенти се излечени.

Како резултат на инфекција со коронавирус, четири пациенти починаа во рок од 24 часа, двајца од Скопје и по еден од Тетово и Кичево.

Од почетокот на пандемијата, во нашата земја се регистрирани вкупно 156.926 случаи, од кои 150.470 се излечени, додека 5.501 починале. Во моментов во нашата земја има 955 активни случаи на коронавирус.

Коронавирус