петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 137
home Вести

Нов терет на грбот на граѓаните, државата се задолжува за нови 2,6 милијарди денари

Нов терет на грбот на граѓаните, државата се задолжува за нови 2,6 милијарди денари

Државата ги задолжи граѓаните до гуша, а не престанува да го прави тоа.

Ново задолжување, веќе сиромашниот народ ќе доживее за само неколку дена.

Имено, за на 15-ти септември е закажана аукција на државни записи, на која Македонија ќе биде задолжена за нови 2,6 милијарди денари.

 

Коронавирус