вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 119
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

Нов тендер за рушењето на дивоградбата кај Мавровка

Нов тендер за рушењето на дивоградбата кај Мавровка

Откако не си пријави ниту една фирма на тендерот за рушењето на дивоградбата кај Мавровка голема 330 метри квадратни, општината Чаир најверојатна уште денес ќе објави нов повик со истите услови.

Засега е нејасно што ќе се случи доколку повторно не се пријави ниту една фирма за рушење на дивоградбата, кој преку ноќ, без дозвола и знаење на надлежните се појави на местото на кафулето „Фонтана“ кое изгоре во пожар. Надлежните се уште не го објавуваат ни името на мистериозниот инвеститор кој им пркоси на законите и системот.