четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Вести

Нов скандал: Падна плафонот во бањата во студентскиот дом „Кузман Јосифовски Питу“ (ФОТО)

Нов скандал: Падна плафонот во бањата во студентскиот дом „Кузман Јосифовски Питу“ (ФОТО)

Условите во студентските домови од ден на ден стануваат се` полоши.

По вчерашното појавување на змија во „Стив Наумов“ која ги преплаши студентите, денеска повторно нов скандал кој можеше да премине во вистинска трагедија- падна плафонот во „Кузман Јосифовски Питу“.

Студентите револтирано прашуваат што уште треба да се случи за да се поведе грижа за условите во кои тие привремено престојуваат.

Изминатиов период, студентите тврдеа и дека повеќе од еден месец немало топла вода во „Стив Наумов“ и дека не се води никаква грижа за домовите во кои се сместени.

Коронавирус