петок, 3. јули 2020. Вести денес: 109
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Вести

Нов пораз на Рускоска: И на денешното рочиште ниту еден од нејзините сведоци не ги потврди нејзините тврдења

Нов пораз на Рускоска: И на денешното рочиште ниту еден од нејзините сведоци не ги потврди нејзините тврдења

Вилма Рускоска повторно се соочи со неможност да ги докаже своите тврдења од обвинението за настаните од 27-ми април.

После толку време таа не успеала да најде сведок кој ќе го докаже тоа што обвинителката си го замислила дека треба да го докаже.

И на денешното рочиште ниту еден од нејзините сведоци не ги потврди нејзините тврдења.

Сведокот Стефан Младеновски во своето сведочење, меѓу другото, кажа дека сѐ било координирано од Нинџа и упадот во Собранието се случил по негов налог. Младеновски никаде не спомена дека протестите и настаните биле организирани од политичка партија, а индикативно е што и Вилма Рускоска не поставуваше дополнителни прашања во таа насока, веројатно свесна дека за докажување на нејзините тврдења од обвинението ќе мора да се потпре на „столбот на нејзиниот случај“, Александар Василевски Нинџа.

Пред судот Рускоска доживеа уште еден пораз.

 

Парламентарни избори 2020