вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Нов гаф во Владата: Честитки за денот на зависноста (ВИДЕО)

Нов гаф во Владата: Честитки за денот на зависноста (ВИДЕО)

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска ја имаше првата официјлна посета на Македонија.

-На прес-конференција во Владата на РМ таа се обиде на сите граѓани да им го честита денешниот празник. За жал, официјалниот преведувач ни честита нешто друго, пишува Република.

Во официјалниот превод наместо Денот на независноста, преведувачот рече Денот на зависноста.

Коронавирус