вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 36
home Вести

Нов гаф на Заев: ЕУ треба да се бори против Америка, Кина и Русија

Нов гаф на Заев: ЕУ треба да се бори против Америка, Кина и Русија

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција, на одговор на новинарско прашање рече дека Европската Унија е создадена со причина и смисла и дека треба да биде здружен партнер наспроти Америка, Кина, Русија и целиот свет.

Коронавирус