недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 120
home Вести

Нов апел од ќерката на исчезнатиот Алибен

Нов апел од ќерката на исчезнатиот Алибен

Ќерката на исчезнатиот Алибен повторно се обрати за помош до граѓаните преку социјалните мрежи:

Татко ми Алибен исчезна на 01.02.2019 г

После 36 дена сеуште немаме трага…

Денес е 37 ми ден.. нов ден и нова потрага, ги замолувам сите кои викендов ќе планинарат, рибарат, рекреативно шетаат во природа да ја разгледаат околината да не случајно се забележи некаква трага ??

Татко ми последно е излезен со (слика):

-црна монтка,

-плав џемпер,

-плава кошула,

-црни панталони,

-окер боја чизми со врвки,

-црна капа

-носи торба за преку рамо црна и торба за на пазар со тркалца темно зелена карирана!

Доколу имате информација:
077602032
070814060
077631120

Те сакам тато ❤️

Коронавирус