понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 150
Во живо

Обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на нацијата

home Вести

Нов агрегатен веб портал на УСАИД

Нов агрегатен веб портал на УСАИД

Проектот на УСАИД Партнерство за подобра бизнис регулатива денеска ќе го презенитра новиот агрегатен веб портал www.biznisregulativa.mk и алатките кои ги нуди.

Порталот е продукт на Проектот на УСАИД Партнерство за подобра бизнис регулатива имплементиран од ЕПИ ЦЕНТАР Интернационал заедно со Сојузот на стопански комори на Македонија, Стопанската комора на Македонија, Стопанската комора за информатички и комуникациски технологии – МАСИТ и Стопанската комора на северозападна Македонија.

Најнови вести

Коронавирус