среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Носителите на листи на СДСМ и коалицијата: Димитров и Царовска во единицата, Шекеринска во петката, Касами во шестката

Носителите на листи на СДСМ и коалицијата: Димитров и Царовска во единицата, Шекеринска во петката, Касами во шестката

Во пресрет на конгресот на СДСМ излегоа имињата на носителите на кандидатските листи.

Во единицата листата ќе ја предводат Никола Димитров и Мила Царовски. Во двојката на чело ќе бидат Оливер Спасовски и Сања Лукаревска.

Листата во изборната единица 3 ќе ја предводат Љупчо Николовски и Јагода Шехпанска, а во изборната единица 4 Зоран Заев и кандидат од коалицијата.

На чело на петката ќе бидат Радмила Шекеринска и Јован Митревски, додека во шестката тоа ќе биде Билал Касами од колициониот партнер Беса, како и Фаница Николовска.

Најнови вести

Коронавирус