недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 37
home Вести

Носител на советничката листа на Левица за Аеродром: Ќе ги поддржиме ВМРО-ДПМНЕ!

Носител на советничката листа на Левица за Аеродром: Ќе ги поддржиме ВМРО-ДПМНЕ!

Дарко Масларковски носител на советничката листа на Левица за општина Аеродром на својот Фејсбук профил ја сподели објавата на Левица во која пишува дека во вториот круг на локалните избори даваат поддршка на ВМРО-ДПМНЕ.

– Еве за сите кои ми пишаа и прашуваа дали ќе ги поддржиме дпне, накратко дека знам повеќето ве мрзи да читате многу текст, ДА – вели Масларковски во својата објава.

Најнови вести