сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Носете маски, полицијата казнува голем број на лица

Носете маски, полицијата казнува голем број на лица

Во текот на изминатото деноноќие (01/02.09.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 399 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Коронавирус