сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 82
home Вести

НОРВЕШКА ЛИ Е, ХОЛАНДИЈА ЛИ Е- БУЈАР НЕ ЗНАЕ: Владата му ја згреши националноста на норвешкиот државен секретар во Министерството за надворешни

НОРВЕШКА ЛИ Е, ХОЛАНДИЈА ЛИ Е- БУЈАР НЕ ЗНАЕ: Владата му ја згреши националноста на норвешкиот државен секретар во Министерството за надворешни

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска оствари оствари средба со Државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Кралството Норвешка, Аудун Халворсен и за среќа немаше кикс со знамињата. Но, за несреќа се случи нов владин кикс, па на Аудун Халворсен владата му ја згреши националноста, пренесува порталот Инфомакс.

Наместо како Државен секретар во Министерството за надворешни работи на Кралството Норвешка, Аудун Халворсен беше претставен како претставник на Кралството Холандија.

Коронавирус