четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Нормализиран сообраќајот за товарни возила на Богородица

Нормализиран сообраќајот за товарни возила на Богородица

Сообраќајот за товарни возила на граничниот премин Богородица е нормализиран, но има зголемена фреквенција.

На овој граничен премин сообраќајот беше во прекин поради пад на системот за работа на царината.

Од Авто мото сојузот на Македонија утринава информираат дека на граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата, а надвор од градските средини интензитетот на сообраќајот е зголемен. (МИА)

Коронавирус